Signalizacija – laiku patikrintas, patikimas būdas, leidžiantis užtikrinti įvairių objektų saugumą. Ji padeda užkirsti kelią neleistinam patekimui į saugomą teritoriją, apsaugo bute, name, biure ar sandėliuose esantį turtą. Patirtis rodo, kad apsaugos signalizacijos įrengimas padeda išspręsti daugelį problemų. Nors kartais gali atrodyti, kad iš daugybės siūlomų sprendimų yra sudėtinga išsirinkti tinkamiausią variantą, tačiau mūsų specialistai gali suteikti visą reikiamą informaciją šiuo klausimu, o prireikus ir įrengti patį tinkamiausią sprendimą. Šiuolaikinė namų signalizacija leidžia jaustis užtikrintai ir visada žinoti, kad jūsų turtas yra saugomas ne tik stiprių šarvuotų durų, bet ir technologinių sprendimų. O mobilių technologijų pagalba, taip vadinamos GSM signalizacijos, praneš jums apie bet kokius galimus pažeidimus ir leis aktyvuoti apsaugą iš bet kurios vietos, jei pamiršote tai padaryti išeinant iš namų.
Įprasta signalizacija namams - kaip ir daugelis kitų saugos sprendimų, susideda iš pagrindinio, valdymo pulto ir įvairių daviklių, kurie atlieka jutiminių organų funkciją ir pastebėjus tam tikrus signalus, praneša apie tai į centrinį valdymo bloką. Įvairios signalizacijų rūšys gali būti suprogramuotos taip, kad galėtų atlikti tam tikrus veiksmus, kuriuos labiau pažengusiose sistemose galima konfigūruoti ir keisti, priklausomai nuo esamos situacijos.
Signalizacijos veikimo principai ir funkcionalumas
Signalizacijos padeda atlikti įvairias užduotis. Labiausiai paplitę sprendimai turi galimybę informuoti apie iškilusį pavojų. Tai gali būti pranešimas į saugos tarnybos kontrolės pultą, arba SMS pranešimas savininkui, kaip tai atlieka GSM signalizacija. Išmanesnės sistemos, turinčios sąveiką su mobiliaisiais įrenginiais gali informuoti šeimininką per specialią aplikaciją.
Signalizacija namams, arba biurui gali apjungti įvairius daviklius, kurių signalas ir tampa savotišku dirgikliu, įjungiančiu pavojaus signalą. Tokiais dirgikliais gali tapti judesys, vibracijos, nutraukti kontaktai ir pan. Renkantis daviklius, svarbu įvertinti galimybę juos naudoti išplėstose saugos sistemose, apjungiančiose vaizdo stebėjimą, priešgaisrinę sistemą ir netgi išmaniųjų namų sprendimus. Dažniausiai apsaugos signalizacijose naudojami davikliai yra šie:
-
Dūžio davikliai – praneša apie sudužusį arba išdaužtą langą, pro kurį galima patekti į patalpas;
-
Atidarymo davikliai – reaguoja į durų arba langų atidarymą;
-
Gaisro davikliai – praneša apie galimai kilusį gaisrą, gali reaguoti tiek į temperatūrą, tiek ir į dūmus;
-
Judesio davikliai – įsijungia, kai jų zonoje užfiksuojamas judėjimas.
Pagal pajungimo principą signalizacijos skirstomos į laidines ir belaides. Pastarosios yra lengviau ir greičiau montuojamos ir ypač tinka patalpose, kur jau atlikti visi remonto darbai ir nėra galimybės vesti laidus.
Apsaugos signalizacijų pritaikymas ir naudojimas
Suprantama, kad pagrindinė signalizacijų paskirtis yra apsaugoti turtą nuo įvairaus pobūdžio grėsmių, kylančių tiek iš išorės tiek ir iš vidaus. Dauguma šiuolaikinių signalizacijų atlieka kelias funkcijas ir yra naudojamos tiek užkirsti kelią įsilaužimui, tiek ir apsaugoti patalpas nuo kylančio gaisro grėsmės. Kaip jau minėjome, signalizacijos yra naudojamos įvairiose patalpose, pagal tai dažniausiai ir būna komplektuojamos. Jei namams ir butui apsaugoti naudojami davikliai reaguojantys į langų bei durų atidarymus ir kartais langų dūžius – tai tokios patalpos kaip garažas apsiriboja davikliais ant durų, kurie retkarčiais papildomi ir judesio davikliais. O didesnių, komercinių patalpų saugumui užtikrinti, gali būti naudojami ir kompleksiniai sprendimai su visa įvairove skirtingų daviklių ir jutiklių.
Nesate tikri kokia apsaugos signalizacija jums geriausiai tiktų?
Surasime sprendimus buto, individualaus namo, sodybos, biuro, gamybinių ir komercinių patalpų ar kito objekto apsaugai. Supažindinkite su savo poreikiais ir mes paruošiame konkretų sprendimą, atitinkantį jūsų lūkesčius ir finansines galimybes.